Znamení koně - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Znamení koně

Richard Krajčo

Role: David Hora

Richard Krajčo - David Hora

Datum narození: 1.6.1977
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Davida Hory: Hlavní mužská postava seriálu. Dobrodruh a frajer, který v životě kolikrát šlápl vedle. Dohnán vlastními problémy se po smrti otce vrací na farmu aby ji vedl.

Jeho divadelní kariéra začala v roce 1999 angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě – dostal roli Hamleta. O rok později obdržel cenu za talent roku. V současné době se střídavě objevuje v inscenacích Národního divadla v Praze (od 2003) a ostravském Divadle Petra Bezruče.

Rok 2005 znamenal vrchol jeho prozatimní fimnové kariéry s rolemi v Sametových vrazích a povedené komedii Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, kde stvárnil hlavní roli pomatence s předkusem... více o hereci Richardu Krajčovi.

Tereza Voříšková

Role: Klára Kalinová

Tereza Voříšková - Klára Kalinová

Datum narození: 29.9.1989
Znamení: váhy

Charakteritika postavy Kláry Kalinové: Dcera majitele stáje Svatý Hubert Marcela Kasliny. Prožije komplikovaný vztah s Davidem Horou.

Tereza Voříšková je česká herečka. Studuje Pražskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický. V poslední době je hojně obsazovanou herečkou.

Za roli ve filmu Zemský ráj to na pohled byla nominována na Českého lva 2009 za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli... více o herečce Tereze Voříšková.

Jiří Mádl

Role: Lukáš Hora

Jiří Mádl - Lukáš Hora

Datum narození: 23.9.1986
Znamení: váhy

Charakteritika postavy Davida Hory: Nevlastní bratr Davida Hory, který dokončuje veterinu.

Teenagerovský idol Jirka Mádl patří v současnosti k našim nejslibnějším mladým hercům, o čemž svědčí jak jeho nominace na Objev roku v anketě TýTý, tak i fakt, že jde z role do role.

Píše scénáře a divadelní hry, skládá písničky a zajímají ho vědy jako psychologie, astrologie a grafologie. Film Snowboarďáci ho společně s Vojtou Kotkem katapultoval mezi mladé herecké talenty českého filmu. Na jaře 2007 účinkoval v tanečním pořadu TV Nova Bailando... více o hereci Jiřím Mádlovi.

Vilma Cibulková

Role: Dáša Horová

Vilma Cibulková - Dáša Horová

Datum narození: 26.3.1963
Znamení: beran

Charakteritika postavy Dáše Horová: Hlavní ženská role seriálu. Po smrti svého muže přebírá zodpovědnost nad statkem Slunečná hora.

Vilma Cibulková je česká herečka. Po absolutoriu DAMU hostovala nejprve v Divadle na Zábradlí. Od roku 1985 do roku 1990 byla členkou činohry Národního divadla v Praze, posléze byla členkou Divadla pod Palmovkou, kde působí jako host dodnes.

Získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli (Pupendo), vyhrála v anketě Neviditelný herec aneb Nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu 2002/2003... více o herečce Vilmě Cibulkové.

Igor Bareš

Role: Marcel Kalina

Igor Bareš - Marcel Kalina

Datum narození: 15.4.1966
Znamení: beran

Charakteritika postavy Marcela Kaliny: Majitel farmy. Ač je kalinova farma nesrovnatelně bohatší než Horova, nedosahuje takových úspěchů na dostizích což Marcel Kalina těžce nese.

Igor Bareš je český herec.

Po maturitě na střední zemědělské škole studoval na brněnské JAMU, občas vystupoval v Divadle bratří Mrštíků, po absolutoriu školy byl v angažmá v Mahenově divadle, od roku 1991 pak členem Národního divadla v Brně. Od roku 2002 je ve svobodném povolání. Kromě své práce v divadle účinkuje také v rozhlase a působí i v dabingu... více o hereci Igorovi Barešovi.

Bolek Polívka

Role: Hrabě Schwarz

Bolek Polívka - Hrabě Schwarz

Datum narození: 31.7.1949
Znamení: lev

Charakteritika postavy Hraběte Schwarze: Milovník koní.

Boleslav Polívka e významný český herec, mim, dramatik a scenárista. Vystudoval brněnskou JAMU a v roce 1972 spoluzaložil Divadlo Husa na provázku, jehož se stal jednou z nejvýznamnějších osobností.

V roce 1993 si v Brně založil své vlastní Divadlo Bolka Polívky. Patří k nejvýraznějším představitelům české i světové pantomimy. Ztvárnil mnoho divadelních, filmových a televizních rolí... více o hereci Bolkovi Polívkovi.