Seriál Znamení koně 1

Znamení koně 1 - seriál ČT1

Znamení koně 1 je třináctidílný seriál z produkce České televize. Seriál Znamení koně se vysílal na ČT1 a ČT HD od 11.2.2011 do 6.5.2011 vždy v páteční večer ve 20:00. Po ukončení seriálu (od 13.5.) jej ve vysilání nahradil seriál pro mladé 4teens. Dějem seriálu znamení koně se ČT vrací k tradici seriálu z prostředí chovatelů koní - Dobrá voda - který již zažil mnoho repríz a stále je u diváků nesmírně populární.

Znamení koně - Online díly ke shlédnutí

Seriál Znamení koně natočilo Centrum dramatické tvorby brněnského studia České televize v koprodukci se zlínskými Filmovými ateliéry s.r.o. Scenáristy seriálu jsou Roman Kopřivík a Marcela Kopecká, kteří pracovali pod vedením dramaturgyně Magdaleny Turnovské. Režisérem je pak Milan Cieslar. Podle režiserových slov jde o o moravský western, který je hlavně o mezildských vztazích. Znamení koně se převážně natáčel v centrech dostihového sportu – v Chuchli, v Napajedlích a na závodišti Slušovice. Dále pak například ve Zlíně, Luhačovicích nebo Uherském Hradišti.

Vlastní příběh seriálu se točí okolo životních osudů lidí a koní na dvou rodiných farmách. Mezi nimi rozhodně nepanují idylické vztahy. První farma - Horova (vede ji Jan Hora) - se zabývá hlavně trénovaním koní. V této činnosti je velmi úspěšná, což se odráží i na dostizích, kde sklízí velké úspěchy. Naproti tomu druhá farma - Kalinova (vede ji Marcel Kalina) - se orientuje hlavně na chov anglického plnokrevníka. V závodech ovšem ani zdaleka nedosahuje úspěchů tak jako Horovi. To v Kalinovi posiluje stále větší nevraživost a zášť vůči Horovým.

Do této sitace se z Prahy na rodinou farmu vrací hlavní hrdina seriálu Znamení koně David Hora (Richard Krajčo). Jde o Horova syna z prvního manželství. Díky svým podivným kšeftům jej pronásledují vymahači, a tak nevidí jinou možnost než požádat svého otce o peníze. Ten ale tolik peněz nemá a i kdyby měl nechce je synovi dát. Hora je již dávno znova ženatý s se svou manželkou Dášou (Vilma Cibulková) má dalšího syna (Jiří Mádl), který dokončuje veterinu. David se s nepořízenou vrací do Prahy a brzy zjišťuje, že jeho otec ještě týž den zemřel na srdeční selhání. Vrací se tedy znova na farmu - tentokrát definitivně a s sebou bere i svou dceru Adélu, která chce být raději s ním, než aby se svou matkou odjela do Bruselu...

Sledovat osudy seriálových hrdinů seriálu České televize Znamení koně jste mohli vždy v páteční večer v osm hodin na programu ČT1 a ČTHD.